YARGITAY: "ALDATMANIN ZAMANAŞIMI OLMAZ" DEDİ!!!

Halit Özel Avukatlık & Arabuluculuk | Diyarbakır Avukatlık, Diyarbakır Arabuluculuk

Turkish English French German Russian

YARGITAY: "ALDATMANIN ZAMANAŞIMI OLMAZ" DEDİ!!!

 

Eski eşinin sevgilisi E.. Ö...'e ...- TL'lik dava açan R... G..., zamanaşımı nedeniyle düşen davayı Yargıtay'a taşıdı. Yargıtay, R... G...'ı haklı bularak zamanaşımını bozdu 

E.. Ö...'le yaşadığı aşktan bir çocuğu olan işadamı L... G... ile 18 yıllık eşi R... G..., geçtiğimiz mart ayında boşandı. Mahkeme, L... G...'ı, karısını aldattığı gerekçesiyle ağır kusurlu bularak, eşine ...- TL tazminat ödemesine hükmetti. R... G..., boşanma davası devam ettiği sırada 2011 yılında İ... Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurup "15 yıllık evliliğim bir anda bitti. Eşimle karı-koca hayatı yaşıyor. Bu ilişkiden bir çocukları oldu. Tüm hayatım kâbusa döndü" iddialarında bulunarak E... Ö...'e ...-TL "manevi tazminat" davası açtı.

Mahkeme, R... G...'ın 1 yıl içinde dava açmadığını ileri sürerek "zamanaşımı" nedeniyle davayı reddetti. Mahkemenin kararına itiraz eden R... G..., "E... Ö...'in eşim ile birlikteliği devam ediyor. "Zamanaşımından söz edilemez" diyerek 2011 yılının ekim ayında verilen kararı temyiz etti. R... G...'ı haklı bulan Yargıtay, mahkeme kararının bozulmasına hükmetti. 

Habere konu olan Yargıtay 4. Hukuk Dairesi'nin 12.04.2012 Tarih 2012/3673 Esas 2012/6288 Karar sayılı içtihadının, mevzuat ve içtihat programımızda mevcut olduğunu belirtmek isteriz.