YARGITAY'DAN "BOYLU POSLU" BERAAT KARARI!!!

Halit Özel Avukatlık & Arabuluculuk | Diyarbakır Avukatlık, Diyarbakır Arabuluculuk

Turkish English French German Russian

YARGITAY'DAN "BOYLU POSLU" BERAAT KARARI!!!

 

Eşini yaşı küçükken kaçıran B... E... beraat etti. Mahkeme, kaçırılan eşin büyük gösterdiğini, sanığın suçu bilerek işlemediğine hükmetti...

Eşlerini küçük yaştayken kaçırıp evlenen, çocuk sahibi olan ve aldıkları cezalar yüzünden cezaevine giren kocaları sevindirecek haber Yargıtay'dan geldi.

Altı yıl önce ailelerinin karşı çıkmasına rağmen R... İ...'ü (21) kaçıran ve daha sonra nikahkıyan B... E...'a (25) verilen 8 yıl 4 ay hapis cezasını Yargıtay bozdu. Tekrar görülen davada, mahkeme heyeti R... E...'ın fiziki görünüşünün yaşından büyük olduğunu, bu nedenle sanığın suçu bilerek işlemediğini belirtip ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi.

B... E... hakkında "Çocuğun cinsel istismarı" suçundan 15 yıl hapis cezası istemiyle K... 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. 2008'deki son duruşmada, R... E... "B...'ı ben kaçırdım" demesine rağmen mahkeme heyeti B... E...'ı hapis cezasına çarptırdı. B... E...'ın avukatının temyiz istemini değerlendiren Yargıtay 14. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin verdiği ceza kararını bozdu.

Yeniden görülen davada savcısı, Yargıtay'ın bozma kararına uyulmasını, sanık ile mağdurenin fiziki yapılarının zapta geçirilmesini talep etti. Mahkeme mağdurenin genel görünümü itibariyle "oldukça gelişkin", "gelişimini tamamlamış", "boylu poslu" ve "iri görünümlü bir kadın" olduğunu zapta geçirdi ve sanık B... E... 'nin beraatıne karar verdi.

Habere konu olan Yargıtay 14. Ceza Dairesi'nin 12.12.2012 Tarih 2011/6672 Esas 2012/12898 Karar sayılı içtihadının, mevzuat ve içtihat programımızda mevcut olduğunu belirtmek isteriz.